fbpx

iPhone 13 Pro se dostane na pulty obchodů na podzim letošního roku. Už teď ale můžeme říct, že fotoaparát se posune zase o kus dál.

Očekává se, že modely iPhone 13 Pro budou mít vylepšený ultraširokoúhlý objektiv se stabilizací obrazu. Ta by navíc měla spoléhat na posun senzoru a ne čoček objektivu. Také má být tento objektiv vybaven automatickým zaostřováním. Ano, ani nejnovější iPhony 12 nedisponují autofocusem u nejširšího fotoaparátu.

iPhone 13 Pro a Pro Max s výhodami

iPhone 12 Pro je vybaven standardní duální optickou stabilizací obrazu pro širokoúhlý fotoaparát a teleobjektiv. Na druhou stranu je iPhone 12 Pro Max prvním iPhonem, který využívá pro stabilizaci posun senzoru. Optická stabilizace s tímto posunem pracuje na odlišeném principu. Zatímco při posunu čoček výrobce do těla telefonu zapracuje plovoucí systém optických členů a ty pak doslova při pohybu s přístrojem plavou, tak posun snímače znamená pokrok. Senzor pod objektivy má podobnou schopnost a v praxi má za následek ostřejší obraz a vyšší účinnost stabilizace.

Podle společnosti DigiTimes bude Apple ‌iPhone 13‌ Pro a ‌iPhone 13‌ Pro Max nabízet se stabilizací na snímači a to konkrétně pro širokoúhlý i ultraširokoúhlý objektiv. Předchozí zpráva navrhovala, aby Apple implementoval funkci i do ostatních modelů nižší řady bez přídomku Pro. Všechny nové objektivy mají nabídnout i automatické ostření.

Budoucnost s LiDAR skenerem

V listopadu loňského roku analytik Ming-Chi Kuo, který je dobře obeznámen se zákulisím v Applu, uváděl i další novinky. Ultraširokoúhlé objektivy iPhonů 13 Pro mají dostat i lepší světelnost. V současnosti je u iPhonů 12 Pro tento objektiv s clonou f/2,4 a jeho pokračovatel má zvýšit prostup světla na f/1,8. To bude mít za následek jasnější fotografie při horším osvětlení a nižší tvorbu šumu.

iPhone 12 LiDAR

Celá nová řada iPhone 13 se má sestávat opět ze 4 modelů. Všechny by měly dostat LiDAR skener, který dokáže pomoct při hrátkách s rozšířenou realitou a v případě fotoaparátu nabízí i velmi rychlé ostření. To může pracovat i za úplné tmy a je tak o mnoho spolehlivější než předchozí technologie. Mezi největší taháky nových modelů má také patřit rychlejší obnovovací frekvence displejů, která by mohla dosahovat až 120 Hz.

Zdroj: Macrumors.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *